wz
Kategorie: News, Koncerty

15.3., Vegalité - Promítání We Had a Dream + H4xOr

Francouzský dokument Heretik System - We Had a Dream na příkladu jednoho z nejvýraznějších představitelů rozebírá historii a vývoj tamní freetekno scény. Slovenský studentský film H4xOr je zas příběhem slovenských hackerů...

Plakat k akci ? promítání každé 3 týdny v úterý ve 21:00
? vstupné dobrovolné/benefiční
? přijďte-zkoukněte-popotkávejte-pokecejte
Sobota 26.2. od 16:00 do 21:00
Brno, Vegalité

Slovákova 10
www.vegalite.cz

H4xOr

Slovensko, 2004 / 26 minut / originální znění /
Příběh slovenských hackerů. Neslyšíš nic, nevidíš nic. Všechno je změněné.
Jsem hacker. Pracuji v noci. Někdy i přes den. Dostanu se tam, kam by mne nikdo nepustil. Jsem váš zlý sen. Jsem obrazem všeho, co si odmítáte vůbec představit. Čtu vaše emaily, vaše sexuální návrhy, čtu vaše lži, vím, jaké jsou vaše obscénní touhy. Znám vaše zájmy, kam chodíte a co tam děláte. Vím o vás úplně všechno. Mohu vás klidně zničit, mohu vás ranit. Můžu prakticky cokoli ... Ale neudělám to.

Heretik System - We Had a Dream

"Heretik System - Měli jsme sen" / Francie, 2010 / 104 minut / české titulky
V první polovině 90. let vydala vláda Margaret Thatcherové Criminal Justice Act, který zakázal pořádání rave parties ve Velké Británii. Lidé pohybující se v této ?nomádské? subkultuře tak museli hledat jiné cesty pro svoji seberealizaci. Ti nejzapálenější příznivci této scény odešli do zahraničí, aby mohli ve svém způsobu života pokračovat.
Nové komunity začaly vznikat ve Francii, Itálii, Česku a dalších zemích. Mezi ně patří i ?Heretik System? z Francie, který se stal symbolem tohoto hnutí. Mezitím ovšem francouzská vláda následovala tu britskou a legální free techno parties byly také postaveny mimo zákon.
Soundsystem Heretik organizoval nejrůznější party po dobu několika let. V průběhu prvních let existence fungovali na principech punku a DIY a muzika, drogy, nehody a vězení se mísily s nakažlivým aktivismem a rychlým úspěchem. Postupem času Heretik změnil strategii a zaměřil se raději na masivní úspěch mésto lpění na původních ideálech.
Dokument We Had a Dream rekapituluje deset let existence tohoto soundsystemu, od jeho undergroundových počátků až po cestu na vrchol zábavního průmyslu.

Více na stránkách www.heretik.net

Trailer (české a/nebo anglické titulky) :

http://www.youtube.com/watch?v=NnxBeabHJbY

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.